12Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sesli Sohbet'in Önemi ve Kuralı

Önemi

Sesli Sohbet yapmanın önemi, aslında kiminiz girip sohbet edelim çıkalım gibi düşüncelere sahipsinizdir ben gibi, aslında önemi o kadar büyüktür ki sayılı cümleler bile buna yetmeyebilir.

Sanal dostluklara genellikle kimse inanmaz. Çünkü internet başında yaşanan dostluktan, tanışmadan ve yaşanılan her dakikadan insanlar kendinde o güveni hissetmez. Aslında kimi insanlar bunu bir fırsata, bir avantaja dönüştürürse ciddi bir önem arz eder sesli sohbet sitelerinde. Çünkü burada yaşanan ilişkiler reel hayata dönüşebiliyor ansızın. Evlenenler olsun, çoluk çocuğa karışanlar olsun bulunmaktadır.

Mantıklı düşünürseniz zaten çoğu dostluklar sesli sohbet ve bazı sistemlerde olur genellikle. Böyle böyle tanışıp insanlar sohbetine bakarlar. Sesli Sohbet yapmanın önemi çoktur. Kişilerle tanışma, kaynaşma, arkadaş olma, onunla birlikte odalar içerisinde farklı kullanıcılarla sohbet etme gibi bir çok faaliyet bir çok imkan sizlere sağlanıyor.

Bu imkanları değerlendirmek ise tamamen sizin tercihinize sunulmuş bir haktır. Sizlere sunulan imkanlar bu sistem harici bazı sistemlerde önemsiz kılınıp ücret karşılığında veriliyor, ama sesli sohbet kesinlikle öyle değildir. Burada her şey sınırsız ve ücretsiz sağlanır insanlara. O yüzden sesli sohbet'in önemi büyüktür.

Sesli Sohbet Kuralı

Kurallar bölümüne gelecek olursak, uymanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar zaten üyelik sözleşmesi bölümünde madde halinde yazılmaktadır. Sarkıntılık, taciz, izinsiz mesaj, numara gibi olayları dağıtırken bu tarz şeyler yapmanız sesli sohbet site kuralına aykırıdır.

Peki bu kurallar neden vardır diye tabi kide içinizde haklı olarak soracaksınız. Bu tür sesli sohbet sitelerinin kuralları her sitede genellikle aynıdır. Hiç bir şekilde değişkenlik göstermez. Bu kurallar zorunlu kılınır. Ben uymam, ben yapacağımı yaparım gibi düşüncelere girip geri kafalılık yapan kişiler ise bazen denk gelmekte, sistemden uzaklaştırılırlar.

O yüzden uymanız hem site içerisindeki güvenlik açısından, hemde düzen açısından iyi olacağından şüpheniz olmasın.  Makalemde anlatmak istediğim kurallara uymanız ve iyice bilgi sahibi olmanız içindir değerli dostlar.

Yazar :
10 Ağu 2018
318 Görüntüleme

Tags:


Gönder