13Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sesli Sohbet Yaparken Gerekli Ses Ayarları

Sesli sohbet yaparken bazen mikrofonda konuşmak yerine şarkı çalarak insanlara eser dinletmeye çalışan kişilerde mutlaka olmaktadır. Çünkü devamlı sesli konuşmak hem insanları kendince sıkılırlar, hemde insanlar bazen şarkı dinlemek ister doğal olarak. Tabi ki sesli sohbet yaparken gerekli olan ses ayarları mevcut.

Öyle girip direk şarkınızı çalmaya başlamıyorsunuz. Genellikle bilgisayar aldığınız zaman içerisinde otomatik olarak kurulmuş olan stero karıştırıcı programı bulunmaktadır. Ama genellikle %80'inde malesef sıfırdan kurmak gerekmektedir. Bunu da bilmeyen insanlar için oldukça zordur. Anlayan birini site içerisinde bulmak size gerekli yardımları sağlayacaktır.

Windows 10, 8, 7 ve bir çok işletim sistemi var. Eskiden sadece windows xp vardı ve her şeyi basit ve güzeldi. Şimdi her geçen gün günümüz teknolojisi her geçen gün karşımıza yeni bir sistem çıkıyor. Şunu baştan söylememde fayda var. Eğer bilgisayar alacaksınız, veya var ise mutlaka windows 7'yi tercih edin. Hız açısından, boyutları düşük olduğu için bilgisayarınızı doldurmayacak ve sıkıntı yaşatmayacaktır.

Sesli Sohbet'te Ses Ayarları Mı Nasıl Yaparım?

Kısaca sadede gel diyeceksiniz. Kendiniz başkasına muhtaç olup veya bilgisayarınıza kimseyi almamayı istiyorsanız kendinizde yapabilirsiniz. Öncelikle bilgisayarınızın kaç bit olduğuna bakın.

Ardından Google sayfası açıp 'Realtek high definition audio driver' yazıp en üstde çıkan güvenilir sitelerin bir tanesinden indirin ve bilgisayarınıza hızlı bir şekilde kurun. İndirme süresi internet hızınıza göre değişir mutlaka. Bekleyin insin ve kurun.

 Kurulum ardından sizlerden bilgisayarınızı resetlemesini isteyecek yeniden başlatın ve açılmasını bekleyin.  Açıldıktan sonra sağ alt bölümde hoparlör işareti vardır her bilgisayarda. Onun üstüne gelin ve sağa tıklayın. Kayıt aygıtları bölümüne tıklayıp tekrar sağa tıklayıp Devre dışı bırakılmış aygıtları göster diyin. Oradan stero karıştırıcı bölümünü devre dışından çıkartıp etkinleştir yapın. Buradaki işleminiz bu kadar.

 Şimdi yapacağınız 2 işlem var onuda 30 saniyede yapacaksınız. Bulunduğunuz sesli sohbet odalarında en alt bölümde Tüm Ayarlar diye bir kısım mevcut. Bu kısımda alt da sesle alakalı bölümler göreceksiniz. Oradan stero karıştırıcı ya tıklayıp bulunduğunuz sitede f5 yani sayfanızı yenileyin. Ardından şarkı çalmaya hazırsınız demektir. Mikrofon alarak ister konuşabilir, ister şarkı çalabilirsiniz.

Detaylı anlatımımızı pek anlamadıysanız sesli sohbet sitemize bağlanarak gerekli yardımları ekibimizden alabilirsiniz. Sitemizdeki herkese güvenebilirsiniz...

Yazar :
10 Ağu 2018
385 Görüntüleme

Tags:


Gönder